Badania genetyczne oferowane w poradni endokrynologicznej

Schorzenia z jakimi można skierować się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich schorzeń powiązanych z układem dokrewnym. Często pojawiający się powód spotkania u endokrynologa to problemy związane z tarczycą, czyli z niedużym gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego wiodącym zadaniem jest wydzielanie dwóch bardzo istotnych hormonów.

W placówce mający duże doświadczenie endokrynolog lidzbark warmiński zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów zmagających się z chorobami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i pozostałymi. Na dodatek można się tutaj skierować, kiedy ktokolwiek cierpi z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania lub zmaga się z chorobami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

Ponadto, kiedy inne schorzenia również wpływają na przemiany w hormonach, to także jest to motywem do zgłaszania się w takie miejsce. Ze względu na to, że profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z praktyką medyczną prowadzi działania naukowe możliwe jest to, aby rozpatrzył przypadek chorych indywidualnie, na bazie najnowszych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Wykorzystanie nowoczesnych schematów kuracji jest domeną jego placówki.

Poza chorobami tarczycy poddawane leczeniu są tutaj też zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U pacjentów stwierdzone są także schorzenia nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Sporo kobiet zgłosi się również z powodu nadmiernego wydzielania androgenów, objawiających się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym oraz hirsutyzmem. Poradnia będzie zajmować się także zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, a więc nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej a także osteoporozą.