Budowa domu a wybór dachu – dozór inwestorski ma znaczenie

Jeszcze przed właściwym przystąpieniem do budowy własnego wymarzonego domu prawidłowo jest rozpisać sobie pojedyncze etapy realizacji naszej inwestycji, aby niczego nie przeoczyć, by formalności, których jest absolutnie niemało w takich sytuacjach, przebiegały sprawnie.

Oczywiście wstępne czynności, na samym początku prowadzonej przez nas drogi do wejścia w posiadanie już postawionego domu, rozpocząć należy od poszukania należytej działki pod konstrukcję, dopiero w owym czasie wolno przeglądać projekty domów, dostępne zarówno w Internecie, jak i w wyjątkowych katalogach na przykład udostępnionych przez pojedyncze pracownie architektoniczne.

Dopiero po przeliczeniu następnie posiadanych środków finansowych oraz tych możliwych do uzyskania w formie kredytu hipotecznego, warto jest zastanowić się nad wyborem ludzi, jacy fizycznie wykonają naszą klarowną inwestycję. W tym względzie należałoby jest polegać na naszych znajomych, bądź też ich znajomych, jacy już zlecali realizacje budowy domu mieszkalnego oraz mogą z czystym sumieniem polecić nam tych ludzi – wykonawców danych inwestycji.

Na początku współpracy prawidłowo jest określić, jak w ogóle będzie przebiegała budowa domu, na jaki zakres prac umówimy się z szefem ekipy budowlanej, odpowiednio jest również – najpierw ustnie – określić wszystkie szczegóły naszej klarownej współpracy przy realizacji inwestycji. Również jeśli chodzi o nadzór – przegląd okresowy poznań. Po pewnym czasie trzeba bez jakiegokolwiek ale przelać nasze ustalenia na papier, przy czym istotne będzie, żeby zawarte ustalenia stanowiły szczegółowo o wszelkich relacjach wzajemnych, żeby umowa określała jasno termin zarówno rozpoczęcia, jak oraz zakończenia inwestycji, wynagrodzenie, jakie będziemy zobowiązani uiścić w sytuacji odbioru zakończonej inwestycji oraz braku jakichkolwiek obiekcji odnoście wykonania realizacji budowy.

Jeżeli dyrektor naszej ekipy zdecyduje się, że chce wynająć do konkretnego etapu budowy, wykonania konkretnych prac podwykonawcy, na przykład elektryka, może to zrobić tylko po uprzednim uzgodnieniu tego z inwestorem nadrzędnym, czyli z nami. Na to konkretne ustalenie także należy sporządzić słuszną umowę, w postaci aneksu do umowy kluczowej.