Chińska medycyna naturalna kładzie nacisk na profilaktykę

Medycyna chińska wyznaje zasadę, że poprawniej zapobiegać niż leczyć, stawia zwłaszcza na profilaktykę, a tworzą ją dwa główne nurty filozoficzne, bowiem filozofia jest jej fundamentem. Jednym nurtem jest medycyna tybetańska – hindusko-tybetańsko-mongolska, a drugim nurtem medycyna chińska, chińsko-wietnamsko-koreańska.

Chińczycy od tysiącleci niezmiernie dbają o swoje zdrowie, a medycyna stosowana przez nich zezwala im na długie, zdrowe życie – więcej o zdrowiu i chorobach na syrop na kaszel. Na pięć regionów świata, w jakich można zaobserwować zjawisko długowieczności, aż trzy z nich znajdują się na terenie Chin.

Świadczy to o tym, że profilaktyka, na jaką Chińczycy kładą największy nacisk, sprawdza się w stu procentach. Kultura długowieczności odegrała w historii Chin wielką rolę, także w rozwoju chińskiej cywilizacji. Według jakże oczywistej filozofii chińskiej, człowiek nie jest w stanie pominąć kilku etapów w swoim życiu – narodzin, swojego rozwoju, procesu starzenia oraz śmierci. Jednak sposób, w Jak i nasze życie przeżyjemy zależy tylko i wyłącznie od nas, czy będziemy zdrowi, szczęśliwi, czy odszukamy dobrą dla siebie drogę życia.

Powinniśmy wykorzystać całą dostępną wiedzę, z obrębu optymalnego rozwoju, solidnej diety, zdrowego stylu życia, zapewnieniu sobie komfortu psychicznego, rzetelnego samopoczucia, żeby przez całe życie posiadać najzwyczajniej w świecie porządne zdrowie. Działania, jakie zmierzają do zapewnienia sobie właściwej starości, ograniczające oraz łagodzące procesy starzenia się organizmu, powinny być naszym nadrzędnym celem.