Psychoterapia nastawiona na indywidualne podejście, proponowana w ośrodku HARMONIA

Psychoterapia nastawiona na spersonalizowane podejście, realizowana w ośrodku HARMONIA może sprawdzić się w wypadku klientów, którzy: chcą pracować nad traumą, planują zainwestować w swój rozwój osobisty, chcieliby dobrze radzić sobie w kontaktach międzyludzkich, chcieliby wzmocnić pewność siebie a także którym zależy na tym, by ograniczyć skutki negatywnych zdarzeń, które wydarzyły się w trakcie ich życia.

Osobista relacja między psychoterapeutą i klientem pozwala pracować nad tym, co jest ważne w konkretnym przypadku. Dzięki temu pacjent może pracować nad sposobami poradzenia sobie z bieżącymi albo powracającymi kłopotami. Podczas pierwszej sesji podpisany jest tak zwany kontrakt terapeutyczny, na podstawie jakiego terapeuta oraz klient ustalają, w jaki sposób będą przebiegały spotkania. To właśnie kontrakt stanowi zabezpieczenie tego, by wszystko odbywało się jak należy. Klienci mogą dowiedzieć się również, w jakim nurcie będą przebiegały konsultacje terapeutyczne.

Kiedy będzie to potrzebne, specjalista skieruje klienta także do pozostałych specjalistów, chociażby w celu wdrożenia farmakologii lub przygotowania dobrego menu. Warto sprawdzić co oferuje poradnia psychologiczna. Zapewnione jest to, że im bardziej ktoś się zaangażuje, tym szybciej może osiągnąć stan, w jakim poczuje się pewnie.

Najczęstsze wskazania do rozpoczynania psychoterapii to: depresja, stany lękowe, nerwica, trauma, zaburzenia odżywiania, bądź kłopoty psychiczne będące efektem chorób przewlekłych. W gabinecie HARMONIA umożliwione jest skorzystanie z terapii indywidualnej, grupowej albo terapii par. Wsparcie psychoterapeutyczne może być konieczne na dowolnych etapach w życiu. I z tego względu tak znaczące pozostaje to, żeby skorzystać ze świadczeń ekspertów, znających się na tym, co robią i co do których jest gwarancja, że bez przerwy się będą rozwijać.