W jaki sposób zadbać o ogród?

Organizując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część sztandarową, wypoczynkową oraz gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być właściwie oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Powinny być to kwiaty i krzewy o długim okresie kwitnienia, lub ewentualnie późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na szybkie i bezproblemowe dojście do bramki lub hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa uwypukla ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Wiąże się to z tym, że powinna znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub istotny trawnik gwarantujący gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej idealnej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na umiejscowienie takich detalów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części także wolno umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszystkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to podyktowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, iż trawa w owym czasie o wiele prawidłowiej znosi koszenie.